O NAS

ZESPÓŁ KANCELARII

Zespół Kancelarii Adwokackiej Przemysława Podlasiewicza tworzą adwokaci, radcowie prawni, aplikanci i prawnicy – specjaliści w kluczowych dziedzinach prawa.

Doskonała znajomość mechanizmów rynkowych i realiów polskiej gospodarki, tudzież staranna analiza specyfiki działalności i strategii biznesowej Klienta, pozwala Kancelarii na indywidualne dostosowanie się do jego potrzeb i oczekiwań.

Efektem kwalifikacji merytorycznych, bogatego doświadczenia oraz przestrzegania standardów etycznych jest wysoka jakość usług prawnych świadczonych przez Kancelarię Adwokacką Przemysława Podlasiewicza.

PRZEMYSŁAW PODLASIEWICZ

/Adwokat/

Adwokat wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Ukończył studia prawnicze na wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych w Krakowie. Obronił pracę magisterską z oceną bardzo dobrą pod patronatem prof. zw. dr hab. Barbara de Ankerburg-Wagner. Ścieżkę zawodową rozpoczął już w trakcie studiów, angażując się w projekty i działalność studencką traktującą o prawie podatkowym i cywilnym.

Reprezentuje klientów w postępowaniach karnych, cywilnych, gospodarczych, jak również specjalizuje się w prawie bankowym, finansowym i zabezpieczeniach. Ponadto specjalizuje się w  świadczeniu stałej pomocy prawnej przedsiębiorcom. Posiada doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych i egzekucji należności. Stale podnosi swoje umiejętności i kompetencje poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach.

Zawodowo najmocniej związany z kredytami denominowanymi i indeksowanymi do waluty CHF, EURO reprezentuje kredytobiorców przed sądami w całej Polsce w licznych procesach o zapłatę lub unieważnienie zawartych umów.

GRZEGORZ PODLASIEWICZ

/Adwokat/

Założyciel Kancelarii, zasłużony adwokat, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył aplikację i zdał egzamin sędziowski, ukończył aplikację i zdał egzamin radcowski, wpisany na listę Adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Ukończył studia Podyplomowe na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie, został wpisany na listę Syndyków Masy Upadłości i Nadzorców Sądowych prowadzonych przez Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Występował w roli obrońcy i pełnomocnika w wielu głośnych procesach karnych i cywilnych. Kancelaria została wyróżniona w wielu rankingach najlepszych kancelarii prawniczych w Polsce.

Przeżycia z okresu stanu wojennego zainspirowały Go do rozpoczęcia edukacji w dziedzinie prawa. Jako radca prawny i adwokat był patronem wielu młodych adeptów zawodów prawniczych.

Wspólnie z synem prowadził Kancelarię dzieląc się z nim doświadczeniem, które zdobył przez całą swoją karierę.

Zmarł 28 listopada 2020 r.

CERTYFIKATY I WYRÓŻNIENIA

 • ORŁY PRAWA 2018

  „Liderzy branży, którzy wyznaczają kierunek, stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki czemu mogą sprostać wymaganiom swoich klientów”
 • Ranking kancelarii prawniczych 2013

  W kwietniu 2013 r. dziennik Rzeczpospolita opublikował coroczny ranking najlepszych kancelarii prawniczych w Polsce. W rankingu ogólnym kancelaria Grzegorza Podlasiewicza zajęła 230 miejsce, pod względem dochodów rocznych 31 miejsce oraz pod względem przychodów zajęła 60 miejsce.
 • Ranking kancelarii prawniczych 2014

  W 2014 roku, w rankingu opublikowanym w gazecie Rzeczpospolita odnośnie ilości zatrudnianych prawników w kancelariach Kancelaria adwokacka - Grzegorza Podlasiewicza zajęła w rankingu 151 miejsce w Polsce.
 • Budowa potencjału rozwojowego Uczelnia Łazarskiego poprzez współpracę z pracodawcami 2015 r.

  Kancelaria Adwokacka Grzegorz Podlasiewicz została wyróżniona przez Uczelnię Łazarskiego w Warszawie za udział w programie płatnych staży prowadzonym w ramach projektu " Budowa potencjału rozwojowego Uczelnia Łazarskiego poprzez współpracę z pracodawcami"